vytváříme prostředí pro rozmanitý život

Ve venkovním atriu vytváříme podmínky pro život. Stavíme hmyzí domky, instalujeme staré pařezy stromů, staráme se o jezírko nebo zatravňujeme staré betonové základy skleníku. Chceme, aby to zde žilo.

Našim ekoškolím tématem je v tomto roce biodiverzita.    A kde nejlépe toto téma naplnit než ve školním venkovním atriu?

Po analýze atria jsme se pustili do práce. Opravili starý a vyrobili nový hmyzí hotel, zhotovili škvorovníky, ptačí budky, vyčistili a vylepšili malé jezírko. Do hmyzária dovezli starý kmen stromu a obrovský pařez.

Ovšem, co nám nejvíce vadilo, byly staré a nijak nevyužité betonové základy starého skleníku.

Nápad byl na světě. Vyplnit hlínou, zatravnit a přetvořit tak mrtvé místo na život. Kde vzít velké množství hlíny? Zeptáme se na obci. Místostarosta obce Dobrá byl ochoten a zajistil dovoz hlíny z výkopu.

S úpravou a zasazením trávy nám pomohli vyučující se třídami v rámci výuky pracovních činností. Občas jsme semínka zalili, občas pomohl déšť a tráva se ujala.

Letos už si travnatý skleník žije svým životem a nabízí místo pro různé organismy…

Ekotým, Základní škola Dobrá, p.o.