Certifikace Stříbrné cesty Ekoškoly

kdy a jak zažádat o Certifikaci Stříbrné cesty?

1. Vyplňte sebehodnotící kritéria (pro  nebo pro ZŠ/SŠ), podle kterých zjístíte svou aktuální míru zapojení do programu a také jestli množství bodů, které jste nasbírali, dosahuje úrovně na Certifikát Stříbrné cesty. Zjednodušeně lze říci, že máte nárok se o Certifikát ucházet, pokud jste:

• vytvořili Ekotým
  • prošli alespoň jedno téma
  • provedli Analýzu a Plán činností
  • prošli se všech 7 kroků na druhé úrovni nebo jste zvládli výše zmíněné kroky na nejvyšší úrovni

2. Jakmile dosáhnete dostatečného počtu bodů, klikněte v členské sekci Ekoškola (přístupové údaje jsou zaslány na email při registraci do programu Ekoškola) na tlačítko Hlásím se na Stříbrnou certifikaci a postupujte podle jednoduchého průvodce.

3. Po naší kontrole splnění kritérií obdržíte emailem mezinárodní Certifikát za projití Stříbrné cesty mezinárodního programu Ekoškola. Dále vám zašleme smaltovanou ceduli Ekoškola pro umístění na fasádu školy.