BASE CAMP

Klimatická deskovka pro děti i dospělé.
Učení, které mění svět.

BASE CAMP

Organizací spojených národů byl vyhlášen projekt BASE CAMP. Založení symbolického i skutečného základního tábora, vědecké základny, která pomůže posunout dál lidské vědění v oblasti změn klimatu...

Vítejte v elitním vědeckém a technologickém týmu...

... vítejte v BASE CAMPu - deskové hře a klimatickém workshopu!

BASE CAMP není jen hra, je to zážitek. Je to interaktivní workshop, který propojuje hru se vzděláváním a motivací. Hra je navržená speciálně pro žáky od druhého stupně základní školy (8. třída) až po dospělé, BASE CAMP nabízí jedinečnou zkušenost pro jednotlivce i celé třídní kolektivy.

S námi se učení stává dobrodružstvím plným poznání, spolupráce a zábavy!

Jak to funguje?

Hráči se v BASE CAMPu stávají součástí vědecko - technologického týmu, budujícího základnu pro výzkum klimatických změn. Skrze pět dynamických kol plných strategie, spolupráce a objevování, získávají znalosti o aktuálním stavu klimatu, technologiích a možných řešeních. Zároveň se učí strategickému myšlení a týmové spolupráci, přičemž se vyrovnávají s negativními postoji a dezinformacemi.

Proč BASE CAMP?

Naše hra není jen zábava - je to nástroj pro pozitivní změnu. Pomáháme motivovat studenty i dospělé k aktivní angažovanosti, podporujeme udržitelný rozvoj a rozvíjíme kritické myšlení. S podporou společnosti dm drogerie markt jsme tak již ovlivnili tisíce studentů a chceme jít ještě dál!

Jak se můžete zapojit?

Přidejte se k nám a buďte součástí naší mise! Zajímá nás nejenom vzdělávání ve školách, ale i ve firmách a rodinách. Společně můžeme šířit povědomí o klimatických změnách a podporovat udržitelnou budoucnost.

V současné chvíli probíhá BASE CAMP na stovce středních škol. Pokud vás workshop nebo jen samotná hra zaujali, napište nám: kancelar@ekoskola.cz.

"Při pozorování okolní krajiny mě přepadla smíšená citová reakce. Na jednu stranu obdivuji krásu těchto ledových polí a jejich okolí, ale na druhou stranu mě tíží myšlenka na to, jak jsou ohroženy změnami klimatu. Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom chránili tyto unikátní ekosystémy pro budoucí generace..."

Úryvek z deníku Alice Nowak; BASE CAMP - stanice pro sledování ledovců a výzkum permafrostu.

"Každý den se setkáváme s novými výzvami
a nepředvídatelnými změnami v životním prostředí.

S každým úbytkem druhu se naše obavy prohlubují, ale také se zvyšuje naše odhodlání najít řešení.
Je to boj, který prostě nemůžeme prohrát..."

 

Úryvek z deníku Petera Linka; BASE CAMP - biodiverzitní observatoř.

"Když jsme aktivovali Analytické centrum dopadu a budoucího vývoje, tak to bylo skvělý pocit, najednou jsme mohli využívat internet. Než se však ukázalo, že najít data a odpovědi na naše dotazy není tak jednoduché, jak by se dalo čekat...

Tahle hra je parádní, strategická a nabušená informacemi, které vám chtě nechtě prostě uvíznou v hlavě."

Martin Hanzal, středoškolák, hráč BASE CAMPu.

Proč chce dm drogerie markt stavět BASE CAMPy?

V dm klademe velký důraz na vše, co děláme. V našem jednání zohledňujeme principy trvalé udržitelnosti s co nejmenším dopadem na prostředí, ve kterém žijeme.  I zdánlivé maličkosti hrají velkou roli. A to je jeden z důvodů proč jsme se spojili se vzdělávacím centrem TEREZA a podpořili vývoj hry a realizace workshopů BASE CAMP. Dobré vzdělávání o složitých tématech totiž není maličkost. Díky tomto projektu to můžeme zlepšit.