jak se mohu zapojit?

Do Kampaně se můžete zapojit jako účastník nebo jako koordinátor (případně jako obojí):

chci být účastník/účastnice kampaně

Jednotlivec plní výzvy a aktivity, které si vybral a výsledky zasílá místnímu koordinátorovi nebo přímo organizátorovi Kampaně.

1. Pokud jdete do kampaně jen za sebe, začněte vyplněním přihlášky.
    • Pokud víte, že kampaň ve vašem okolí někdo pořádá (škola, oddíl, firma...) a chcete být součástí tohoto týmu, tak je kontaktujte, určitě budou rádi.
  2. Stáhněte si deníček (jeden deníček může využívat k zapisování i více lidí, třeba celá rodina, viz skupinové zaznamenávání níže).
  3. Vyberte si výzvu nebo výzvy a jakékoliv množství jejich aktivit. Může to být jedna nebo klidně všechny! Důležité je vybrat si opravdovou VÝZVU (něco, co běžně neděláte, něco nového, co chcete vyzkoušet).
  4. Snažte se vybrané výzvy během týdne maximálně naplňovat, což může být 1 den v týdnu nebo také 7 dní, a to podle vašich možností.
  5. Zaznamenávejte do deníčku každý den své úspěchy/neúspěchy. Deník můžete vyplňovat v elektronické podobě nebo si ho vytisknout.
  6. Po uplynutí zvoleného týdne BUĎ zašlete deníček místnímu koordinátorovi (škole, organizaci, rodině…), NEBO výsledky sami odešlete přímo nám do Ekoškoly pomocí online formuláře NAŠE VÝSLEDKY KAMPANĚ (přijde vám mailem po konci kampaně).
  7. Pokračujte dál ve výzvách, udělejte z nich standard svých životů. Více najdete v záložce: Co dělat dál.

Varianta skupinového zaznamenávání do jednoho deníčku

• Jeden člověk do jednoho deníčku může zaznamenávat každý den data celé skupiny, např. rodiny nebo třídy dětí. To se hodí v případě, pokud kampaň děláte s menší skupinou lidí, třeba rodinou, družinou, školní třídou, a máte zároveň obavy, že ne všichni účastníci zvládnou sami poctivě zaznamenávat své úspěchy.

chci být místní koordinátor/koordinátorka

Jednotlivec nebo tým, který organizuje kampaň ve své oblasti (rodině, třídě, oddíle, škole...) a komunikuje s Ekoškolou.

1. Rozhodněte, pro jakou oblast (skupinu lidí) chcete kampaň organizovat. Může to být parta kamarádů, rodina, školní třída, celá škola, skautská družina, firma nebo klidně celé město...
  2. Vyplňte přihlášku a vyberte týden, kdy u vás Kampaň proběhne.
  3. Rozjeďte propagaci ve vašem okolí, ať je vás co nejvíce. Propagační materiály máte zde.
  4. Dodejte všem vašim účastníkům deníčky ke sledování úspěchů. Deníček je možné vyplňovat elektronicky, nebo si ho vytisknout - je připraven ve formátu A4.
    • Nebo využijte variantu skupinového zaznamenávání
  5. Vyberte po uplynutí týdne kampaně deníčky od všech účastníků.
  6. Shrňte výsledky ze všech deníčků - můžete k tomu využít výsledkový deník (tabulku dopadů), který vám rovnou spočítá i váš dopad.
  7. Zašlete nám (nejpozději do týdne po konci vaší kampaně) souhrnná data ze všech vybraných deníčků skrze online formulář NAŠE VÝSLEDKY KAMPANĚ, který vám zašleme hned po skončení vašeho týdne plnění výzev.
  8. Zveřejněte výsledky Kampaně ve vaší škole, organizaci i v jejím okolí.  Využijte k tomu šablony na plakáty a prezentace ke stažení zde.

Důležitá otázka: Co se stane, když zůstanu sám/sama?

• Pokud se vám nikoho dalšího nepodaří zapojit,  nic se neděje. Vyplňujte si svůj deníček a na závěr výsledky odešlete skrze online formulář: NAŠE VÝSLEDKY KAMPANĚ (odkaz vám přijde mailem). Každý člověk se počítá 😉

často kladené dotazy

Pro koho je Kampaň OH určena a jak se přihlásit?

Zjistit vícePovolit video

Jak si vybrat výzvy a vyplňovat Deníček hrdinů?

Zjistit vícePovolit video

Jak zpracovat vaše výsledky z Kampaně OH?

přihláška do Kampaně OH 2024

VYPLNĚNÍ PŘIHLÁŠKY TRVÁ DO 2 MINUT

JDEME DO TOHO!
Milé školy, organizace, rodiny nebo jednotlivci! Pojďme se společně zapojit do několika aktivit, které snižují dopad na klimatické změny a ukazují, jak žít dlouhodobě udržitelněji.

Tato kampaň je o "malých" výzvách v každodenním životě, které však, když se spojíme, mohou zlepšit svět, ve kterém žijeme.
Zároveň kampaň dává možnost dětem a mladým lidem trénovat aktivní občanství tím, že se stanou organizátory kampaně ve své rodině, třídě, oddíle nebo obci.
Pokud chceme opravdu něčeho dosáhnout, tak bez aktivizace společnosti se to nestane. Naučme to sebe, naše děti i naše okolí - využijme Kampaň jako trénink schopností a dovedností, které k tomu vedou.

Vaše jméno (koordinátora/ky výzvy, přihlašujete-li skupinu)*
Příjmení (koordinátora/ky výzvy, přihlašujete-li skupinu)*
Věk (koordinátora/ky výzvy, přihlašujete-li skupinu)*
Email (koordinátora/ky výzvy, přihlašujete-li skupinu)*
Telefon (koordinátora/ky výzvy, přihlašujete-li skupinu)*
Kraj*
Město, kde výzvy plníte
Koho přihlašuji do kampaně*
Jste zapojeni v programu Ekoškola (Ekoklubovna)?
Název zapojené organizace, rodiny nebo přezdívka *
Počet lidí, které pravděpodobně zapojíte do kampaně*
Týden, kdy budete výzvy plnit*
Kde jste se o letošní kampani poprvé dozvěděli*
Jaká je vaše motivace se do kampaně zapojit?
Dotaz na organizátory

termíny 2024

průběh kampaně

• 1. týden Kampaně