odpoledne s Ekoškolou

Odpoledne s Ekoškolou byla akce nejen pro žáky školy, ale i veřejnost, které jsme seznámili s dosavadní prací a fungování ekotýmu.

V úterý 26.3. jsme se v odpoledních hodinách sešli v aule naší školy, abychom veřejnosti představili projekt Ekoškola, do kterého jsme již více než rok aktivně zapojeni.  Během minulého školního roku jsme stihli spoustu činností. Jednalo se o výrobu ročníkových plakátů, zdravou svačinu (první poznávání), vytvoření školního Ekokodexu, Férovou snídani a pěstování některých původních odrůd zeleniny. Díky těmto krokům jsme získali mezinárodní certifikaci Stříbrná cesta, která je na tříleté období.

V tomto školním roce jsme se pustili do měsíční výzvy Otoč knihu, kde jsme vyhráli 1.místo, účast na školení Klimahry ve výuce v Praze, STAND – BY režim aneb hravé ráno a vánoční jarmark – zdravá strava.

A dnes jsme tady a před námi je certifikace Zelená cesta, která je nejvyšším možným oceněním.

V rámci společně stráveného odpoledne jsme také ochutnávali samá zdravá jídla, která si pro nás připravili žáci naší školy. Někdy se do výroby pokrmů pustily děti samy za sebe a jindy se zapojily celé třídní kolektivy. Tři nejlepší kuchaře a kuchařky čeká malá odměna.

Klára Peroutková, ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora