průzkum pití kohoutkové vody v MŠ

Datlíci provedli průzkum pití kohoutkové vody v MŠ

V naší mateřské škole je voda součástí každodenního pitného režimu. Děti v každé třídě mají možnost v průběhu celého dne si vodu dolévat z konviček do svých hrníčků. S Datlíky, dětmi z ekologických aktivit jsme se rozhodli, že uděláme průzkum, kolik dětí z jednotlivých tříd pije vodu a kolik čaj. Požádali jsme paní učitelky aby do třídních seznamů zaznamenaly dané informace. S Datlíky jsme potom sečetli počet dětí v každé třídě, které pijí kohoutkovou vodu a vytvořili grafy. Datlíci je barevně vybarvili a označili květinou dané třídy. A jak to všechno dopadlo? Průzkumem jsme zjistili, že z osmi tříd je na tom nejlépe třída U konvalinky, kde z 26 dětí pije vodu 16 dětí. Ani děti z ostatních tříd nezůstávají pozadu. Tam, kde to není úplně ideální, zkusíme formou osvěty podporovat pití vody z kohoutku a tím do budoucna přispět k lepšímu výsledku.

Bc. Simona Gajdová, MŠ Vratimov