návštěva SmVaK

Beseda o vodě s pracovníkem SmVaK v MŠ Vratimov – odloučené pracoviště Horní Datyně

V rámci ekologického týdne v naší MŠ a oslav Dne Země jsme pozvali do školky návštěvu pracovníka SmVaK pana Mgr. Marka Síbrta, na besedu o vodě. Voda je v letošním školním roce naším hlavním tématem v programu Ekoškola a tak hned v úvodu besedy děti z ekologického kroužku návštěvu přivítaly eko kodexem o šetření vodou. Pan Síbrt děti pochválil a začal vyprávět celý příběh „O putování vody“ – odkud k nám přiteče, ze které přehrady máme vodu právě v naší obci, jakým způsobem se vyčistí a jakými zkouškami prochází v laboratoři abychom ji mohli pít. Následovala praktická ukázka s kádinkami, zkumavkami a lakmusovými papírky, které ukázaly, která voda je nejlepší. A pak cesta vody pokračovala a děti se dozvěděly v jakém stavu by měla odtéci z našich domácností a co v žádném případě nevylévat do odpadu, co by mohlo ucpat potrubí nebo přispět ke množení potkanů. Jakým procesem voda prochází v čistírně odpadních vod, než ji můžeme opět vrátit do přírody. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého, na závěr byly odměněny omalovánkami a propagačními materiály pro rodiče od firmy Severomoravské vodovody a kanalizace. Děkujeme.

Bc. Ivana Slívová, MŠ Horní Datyně