petkiáda

V rámci projektu Ekoškoly každoročně organizujeme „Petkiádu“. Je to sportovně – zábavné odpoledne pro děti a rodiče, kde se využívá k soutěžím recyklovatelný materiál.

V září jako každým rokem v Ekoškole U Křížů v Havířově – Životicích organizujeme v rámci ekotýmu pro děti a rodiče, babičky a užší veřejnost sportovně – zábavné odpoledne na školním hřišti, ke kterému máme více důvodů: Chceme,  neformálně seznámit rodiče, děti a ostatní veřejnost s filozofií ekoškoly, ale hlavně chceme ukázat, že i „vyhozený“ materiál může dál posloužit třeba k zábavě. Soutěž má cca 6 úkolů, při kterých využíváme například plastové láhve, PET víčka nebo rolky od toaletního papíru. Rodiče s dětmi jsou rozděleni do 4 týmů, soutěží vždy spolu ve dvojici a jsou přidělovány body za rychlost nebo kvalitu úkolů pro každý tým. V závěru je vyhodnocení a odměna. Druhá část odpoledne pak probíhá na školkové zahradě, kde po náročných sportovních aktivitách probíhá ochutnávka bramborových gulášů z vlastnoručně vypěstovaných brambor z vyvýšených záhonků. Guláše vždy navaří ochotné maminky. Akce mívá velký úspěch a opravdu plní svůj cíl. A jako bonus je skvělá nálada, kterou si velcí  malí odnášejí s sebou domů.

Alena koniuchová, Mš U Křížů Havířov-Životice