zazimování zahrady se skřítkem Lístečkem

Naší novou prožitkovou zahradu jsme budovali několik let i společně s rodiči. V tématu prostředí jsme si po důkladné analýze vytkli jednotlivé cíle s budováním částí zahrady a postupně jsme je realizovali.

I v těžkém období, kdy jsme se společně nemohli scházet, jsme vymysleli, jak na zahradě společně a přesto jednotlivě pracovat. Na naší eko nástěnce se volně v průběhu celého týdne nebo dvou, po určitý časový úsek (např. od dvou hodin do půl páté) mohli rodiče zapsat na brigádu. K ruce pracantům byl vždy jeden člen Ekotýmu, byly vymezeny práce (jako třeba dovoz štěpky, sázení, pletí, nátěry apod.) a za školkou připravené nástroje a nářadí. Rodiče byli skvělými partnery a opravdu si našli čas, aby přiložili ruce k dílu společně s dětmi. V letošním roce, kdy se znovu můžeme bez obav setkávat, jsme si svolali společnou brigádu pod názvem „Zazimování zahrady se skřítkem Lístečkem „. To je náš maskot Ekoškoly. Natírali jsme naše dřevěné zahradní prvky a byla při tom velká zábava. Završili jsme to opékáním buřtíků a u srdce nás hřál pocit dobře vykonané práce.

Drahoslava Lehoczká, MŠ Motýlek, Krásná Lípa

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?