Workshopy Odpaďáčka s 20 % slevou pro Ekoškoly

Odpaďáček a jeho recyklohraní: „S každou svíčkou k čistější planetě!”

Odpaďáček, nezisková organizace, vznikla původně jako projekt “Olejový bandita, který olej uvítá” v roce 2014 v Jižních Čechách. Od roku 2015 působí na Ostravsku a v MS Kraji. Idea projektu se natolik rozvinula, že se v loňském roce Odpaďáček posunul o krok blíže svým cílům a stal se neziskovou organizací, která nezahálí ve svém úsilí přibližovat dětem otázky životního prostředí. Věnuje se tomu hravou formou, a jedním z nejoblíbenějších workshopů je recyklohraní spojené s tvorbou svíček z použitého oleje. Celý koncept tohoto workshopu spočívá v neuvěřitelné transformaci toho, co bychom běžně považovali za odpad. Děti přicházejí do školy/školky s použitým kuchyňským olejem, na kterém maminky běžně smaží oblíbené pokrmy, a odcházejí s vlastnoručně vyrobenými svíčkami. Během tvorby nejenže získají praktické dovednosti, ale také se dozví fascinující informace o recyklaci a udržitelnosti, a to vše příjemně a hravě díky propojení besedy s naším Recyklohraním.

Každá naše svíčka mění svět k lepšímu!

Klíčovým prvkem celého workshopu je využití patentovaného prášku Oil2Wax. Tento ekologicky šetrný prášek, vyrobený z rostlinných olejů, nejenže podporuje udržitelnost, ale zároveň dodává svíčkám krásnou vůni. Jeho vznik byl inspirován touhou přinést nový rozměr recyklace a učit děti, jak mohou přispět k zachování naší planety.

„Jsme nadšeni, že můžeme dětem ukázat, jak z něčeho, co bychom považovali za odpad, může vzniknout něco tak krásného a užitečného,“ uvádí Jitka Štrochová, zakladatelka Odpadáčka. „Každá vyrobená svíčka je symbolickým krokem k větší odpovědnosti a péči o životní prostředí.“

Recyklohraní: Senzorické hry a žádné plýtvání

Recyklohraní je pro nás víc než jen hra – je to senzorický zážitek spojený s recyklací. Děti se pod dohledem našeho lektora ponořují do kreativního světa. Jednoduché věcí se pro ně stávají fascinujícími hračkami, které nejen podporují kreativitu a jemnou motoriku, ale také učí děti odpovědnému nakládání s materiály. „Baví mě, že můžeme dětem ukázat, že ze zdánlivého odpadu může vzniknout něco zábavného,“ říká Kristýna z Týmu Odpaďáčka. „Naše aktivity nejen podporují udržitelnost, ale také inspirují děti k vlastní kreativitě a pohledu na svět.“

Odpadáček se neustále snaží rozšiřovat povědomí o ekologii a odpadech mezi nejmladšími. Výroba svíček z použitého oleje je pouze jedním z mnoha zajímavých projektů, které organizace nabízí. S otevřenou náručí vítá další spolupráci s školami, aby společně vytvářely svět s menším ekologickým otiskem. Odpadáček zve Ekoškoly k účasti na našich programech se slevou 20%. Těšíme se na spolupráci s Ekoškolami, která přinese nové zážitky a příběhy do světa Odpadáčka.

Kontakt: www.odpadacek.cz, tym@odpadacek.cz, www.facebook.com/odpadacek

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?