využití plastových nádob pro výsadbu semínek

Jednoduchým způsobem jsme propojily téma Ekoškoly „Odpady“, kterým se v ekotýmu naší MŠ zabýváme, s výukou v MŠ, kdy děti vysévaly semínka do plastových nádob.

Téma pohádky O veliké řepě jsme s dětmi využili k výsadbě semínek – microgreens. Tato aktivita je u dětí velmi oblíbená a protože máme letos v naší MŠ téma Odpady, tak jsme pro výsadbu použili plastovou lahev, karton od mléka a plastovou krabičku od rajčat. Děti nádoby naplnily do 2/3 zeminou , do každé zvlášť vložily semínka řeřichy, řepy a slunečnice, přikryly je zeminou a nakonec opatrně zalily. Teď budou pár dní zalévat, pozorovat jak semínka klíčí, rostou a raší první lístečky. Následně lístky ostříhají a budou si na nich pochutnávat. Většinou si jimi zdobí chleba s nějakou dobrou pomazánkou. Lístečky jsou nejen velmi chutné, ale zároveň zdravé a plné vitamínů. Máme radost, že jsme v této činnosti využily odpadový materiál a zároveň u dětí vytvořily základy zdravého životního stylu.

Bc. Simona Gajdová, učitelka MŠ Vratimov

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?