výstava co nám roste na zahraděUspořádali jsme výstavu, co nám všechno v obci a okolí roste na zahradách, a jak můžeme ovoce a zeleninu zpracovat.
Po roční odmlce jsme uspořádali výstavu zahradních výpěstků a výrobků z nich. S přípravou a realizací nám pomohly ženy z místního Klubu žen, výzdobu sálu připravila p. Račáková. Výstavu ovoce a zeleniny doplnila i řadou pokojových květin. Pro zájemce si Račákovi připravili poznávací test. Odměnu pro úspěšné řešitele v podobě sladkosti připravil obecní úřad.
Zahájení výstavy se ujal ekotým, pan starosta a školáci s krátkým pěveckým vystoupením. I letos jsme ocenili úspěšné vystavovatele certifikátem a kouzelným kamínkem. Opět nás překvapila rozmanitost vypěstovaných melounů, které jsme mohli také ochutnat, škála druhů a velikostí ovoce a zeleniny, přehlídka bylinek, květin, ale i výrobků z nich. Novinkou byla indiánská kukuřice a malý včelař Vojtík z 1. třídy. Do školy jsme dostali dárek – vzrostlý jírovec maďal, starý 40 let. Držme si palce, ať se mu u nás dobře daří. Některé výpěstky jsme zpracovali ve třídách při přípravě zdravé svačiny. Pro návštěvníky byly připravené sazenice okrasných kopřiv, kouzelný kamínek se schovanými semínky nebo nekonečný sáček.
Rozmanitost vystavených exponátů přilákala návštěvníky, kteří přispěli dobrovolným vstupným. Za získanou částku jsme zakoupili certifikáty na podporu Pralesní rezervace deštného pralesa.
Poděkování patří všem, kteří přispěli svými výpěstky, a všem, kteří se zapojili do přípravy a realizace výstavy i návštěvníkům.Mgr. Renata Rothová
ZŠ a MŠ Drmoul

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?