výroba tašek a aukce

Každý žák naší školy si vyrobil a výtvarně ozdobil tašku z použitého textilního materiálu. Měli jsme více než 380 originálních tašek, které si děti odnesly do svých domácností.

,,I staré použité věci nám mohou ještě sloužit přeci.“ Pryč s igelitovými taškami!

Jedno z hesel Ekokodexu na ZŠ a MŠ Řaskovice

Letos jsme Den Země na naší škole věnovali výrobě textilních tašek. V rámci programu Ekoškola jsme se přihlásili do mezinárodního kampaně „Litter Less – Když méně znamená více aneb Snižme množství odpadu“. Dali jsme si za cíl snížit množství igelitových tašek, které ještě mnozí z nás používají. Celou kampaň jsme se rozhodli ukončit právě na Den Země, který jsme si zvolili jako náš Den činu.
I v našem Ekokodexu stojí „ I staré použité věci můžeme použít přeci“. A tak si na Den Země všechny děti vyrobily a vyzdobily svou látkovou tašku, kterou věnují rodičům na nákupy nebo ji použijí oni sami. Poprosili jsme maminky a babičky, ty nám věnovaly stará prostěradla, závěsy atd. nebo si děti přinesly starší trička a tílka, ze kterých se taková textilní taška také dá udělat. Děti v tento den pilně pracovaly, aby si tašku vystřihly, sešily či svázaly a krásně vyzdobily. Jelikož to byla pro všechny nová zajímavá činnost, moc je to bavilo. V některých třídách byly k vidění dokonce i šicí stroje.
Na výzdobu tašek dostala každá třída barvičky na textil, foukací fixy a fixy na textil. Někteří si zvolili úplně jinou techniku zdobení. V některých třídách byly vidět opravdu originální nápady.
Tuto akci jsme se rozhodli ukončit aukcí. Každá třída vyrobila 1 tašku, kterou nabídla do dražby. Získané penízky dostaly děti do třídního fondu.

M. Muroňová,N.Koperová, ZŠ a MŠ Raškovice, okres Frýdek-Místek

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?