vrbový tunel

V rámci jarního úklidu školní zahrady jsme s dětmi postavili vrbový tunel. Ušetřili jsme tak peníze, které bychom jinak zaplatili stavební firmě.

Při Analýze školní zahrady na Ekoschůzce v lednu jsme uvažovali o stavbě vrbového tunelu a se členy Ekotýmu jsme začali monitorovat možnosti sehnání vrbových prutů. Rozhodli jsme se pro variantu postavit tunel svépomocí a ušetřit peníze, které bychom investovali při zadání stavby firmě.

V březnu proběhla Ekoschůzka, kde jsme vytvořili plán jarního úklidu školní zahrady (náš pracovní plán byl tento – shrabat zahradu, vytvořit záhonky mezi dlažbou, natřít dřevěnou zábranu kolem skluzavky, přesunout dřevěný domeček mezi stromy, postavit trampolínu a připravit nám vrbové proutky). Děti zkoušely, jak bude tunel vypadat a kam se bude nejlépe hodit.
Následovala sobotní brigáda, kterou zorganizovali členové Ekotýmu. Zúčastnilo se 15 dospělých a jejich děti. Za tři hodiny jsme postavili krásný, dlouhý, vrbičkový tunel.

ZŠ a MŠ Oskava