veselé látkové tašky

Každoroční setkávání členů ekotýmu a jejich rodičů zpříjemní předvánoční čas. Malujeme látkové tašky, aby bylo nakupování veselejší a člověk nemusel kupovat tašky igelitové či papírové.

V prosinci 2022 jsme se již potřetí sešli ekotým, maminky a tatínkové u kávy, čaje a koláče. Hlavní náplní je ale malování látkových tašek barvami na textil. Nakupujeme z tzv. sběrových peněz, které dostáváme od firmy Ball za sběr hliníkových plechovek. Každá rodina má od školy jednu látkovou tašku, maluje si ji podle vlastního návrhu, ještě ten den si odnáší a doma po zaschnutí zažehlí. Šikovná děvčata malují ještě o tašku navíc, máme tak krásné vánoční dárky pro vedení školy. Látkové tašky už zase frčí, čím veselejší, tím lepší, aspoň ji nebudeme zapomínat doma

:-)

 Chodí se za námi podívat paní ředitelka nebo paní zástupkyně, vypomáhají nám také další paní učitelky, ať se jedná o návrhy, míchaní barev nebo focení. Barvy mícháme ve víčkách od PET lahví (mléko). Akce se vždycky vydaří, někdy se nás sejde méně, někdy více, za covidu jsme museli bohužel jednou bez rodičů. Děti jsou na tašky hrdé, vždy se těší na tvoření i na bábovku a muffiny.

Kristýna Zýková, 15. základní škola Plzeň, Terezie Brzkové 33-35, p.o.

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?