vánoční bylinkový čaj

V kroku Informování a spolupráce jsme se rozhodli prezentovat Ekoškolu nabízením a darováním vlastnoručně vyrobeného čaje rodičům i veřejnosti.

V minulém školním roce jsme se zabývaly tématem prostředí a jedním z úkolů Ekotýmu bylo dosázet bylinkovou spirálu na školní zahradě. A protože pěstujeme bylinky na školní zahradě nejen v bylinkové zahradě, ale i v jiných koutech, děti během léta poznávaly, sbíraly, stříhaly a sušily různé druhy bylinek. Ne všechny se nám podaří bezpečně poznat a pojmenovat, ale to může být náš další úkol. Letos před Vánoci se nám pytlíčky s nasušenými bylinkami hodily i do tématu jídlo.Ve třídách si z nich děti mohly připravit vlastní čaj. A tak padl na jedné schůzce Ekotýmu návrh dát ochutnat i rodičům. Ale jak na to v dnešní situaci s opatřeními?  Nakoupili jsme plnící pytlíčky na čaj a na další schůzce již děti plnily pytlíčky různými bylinkami, a přidělávaly k nim cedulky s popisem. A protože byl předvánoční čas a chtěli jsme obdarovat i širší veřejnost, tak si děti z Ekotýmu nachystaly ve vestibulu MŠ vánoční stoleček, kde nabízely balený čaj všem rodičům. Na stolečku si rodiče mohli přečíst i informace o Ekoškole. Další pytlíčky s čajem jsme přidávali k vánočním přáním, které děti roznášely po obci. 

Dětem se akce líbila a víme, že můžeme využívat bylinky ze školní zahrady i k prezentaci nebo pro radost a už máme i nové nápady (např. voňavé pytlíčky, sirup).

Mgr. Jitka Novotná, MŠ Mokrá Horákov

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?