vánoce s Ekotýmem

O Vánocích všichni spolu nejen prožívají kouzlo Vánoc a příběh z Betléma, ale často se setkávají a jsou si nablízku. I náš ekotým, který pracuje na druhém tématu – Odpady, využil schůzky v adventní době k netradičnímu tvoření.

Jelikož si všichni uvědomujeme závažnost tohoto tématu pro další udržitelný život, potřebovali jsme trochu odlehčit vše, co se nám v souvislosti s Odpady a co s nimi „motá“ v hlavě. Na třetím setkání Ekotýmu padl návrh pojmout některé z vánočních symbolů netradičně s využitím odpadových materiálů. 
A tento nápad mohou podpořit i ostatní třídy. Slovo dalo slovo a v každé třídě začalo velké přemýšlení, jak se s úkolem, který vymyslel Ekotým, vypořádat. Jedna třída tak udělala netradiční stromeček, a to z papírových obalů na vajíčka, které děti obarvily nazeleno a sestavily do tvaru stromečku. Ani hvězda nahoře nechyběla. A adventní kalendář si děti udělaly z plechovek. Další třída zase chtěla ušetřit vánoční papír na dárky, a tak děti vzaly papír na balíky
a natiskly na něj razítka vloček. I v této třídě ještě využili další odpadový materiál, kterým byly cívky od nití a vyrobili z nich stromečky. No a poslední třída se nechtěla nechat zahanbit a vyrobila svícínek, přičemž využila namísto bodců na svíčku hliníkové kalíšky z čajových  svíček. No a Ekotým? Ten se pustil do práce a vyrobil také stromeček, kde využil několik odpadových materiálů, a to jednorázové gumové rukavice, použitý alobal a hliníkové kalíšky
z čajovek.

A jak to dopadlo? Na to se podívejte ve fotogalerii. My jsme byli moc spokojeni. A po Vánocích se zase vrhneme do práce, protože nás čeká Analýza tématu Odpady.

Autor: Monika Kovalská, Školička Kamarád, Nové Veselí

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?