svíčky z přepáleného oleje

Děti z ekologických aktivit Datlíci a Ještěrky se zúčastnily tvořivé dílničky s fa „Odpaďáček“. Jednalo se o výrobu svíček z použitého oleje (ze smažení), který děti předem sami přefiltrovaly. Následně za pomocí „kouzelného prášku“, který změní olej na vosk, vyrobily svíčku s příjemnou vůni.

Děti z ekologických aktivit Datlíci a Ještěrky se zúčastnily tvořivé dílničky s fa „Odpaďáček“. Jednalo se o výrobu svíček z použitého oleje (ze smažení), který děti předem sami přefiltrovaly. Následně za pomocí „kouzelného prášku“, který změní olej na vosk, vyrobily svíčku s příjemnou vůni. Malí ekologové pracovali samostatně, odměřovali poctivě olej a vážily prášek na digitální váze. Obě ingredience spojili, zahřáli v mikrovlnné troubě a po vychladnutí vložili knot. Výsledkem byla kouzelná, ekologická vánoční svíčka s příjemnou vůni. V průběhu aktivit motivovala děti loutka „panáčka Odpaďáčka“, kterému děti na závěr zazpívaly písničku. Tvořivé odpoledne bylo nejen zábavné, ale i poučné. Paní Jitka Halamová přinesla dětem ukázat drcený, barevně roztřízený odpad z PET láhví a granule k další výrobě plastových materiálů.

Martina Slavíková, Bc.Simona Gajdová, MŠ Vratimov, Ostrava

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?