starší učí mladší

Není nejtěžší se něco naučit, ale umět to předat dát. Nebo-li umět prodat to, co umím. Členové ekotýmu si každý rok připraví stanoviště pro své mladší kamarády z mateřské školky.

Členové ekotýmu (3. až 9. třída) si každý rok připravuje v rámci projektu 72 hod aneb Pomáhám, protože chci, stanoviště s úkoly pro naše nejmenší kamarády z mateřské školky. Naši žáci základní školy získají ve škole v rámci Ekoškoly a dle tématu (letos to bylo na Dopravu, loni na Vodu) různé vědomosti, znalosti, zkušenosti, postoje apod. Ty pak mají využití nejen ke změně svého chování vůči přírodě, ale taky je umět předat na úrovní dětí v mateřské školky. Připravují si materiály, hledají v hodné aktivity a vhodné slova. Často se do akce zapojují i rodiče dětí z mateřské školky. Žáci často vidí, že to není až tak jednoduché předat informace mladším dětem.

Petr Jaroš, ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, Lískovec

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?