správná cesta k žížalám

Žížaly nám dělají radost, rostou, zpracovávají vše, co jim dáme, byla to dlouhá cesta, ale vše jsme zvládli.

Žížalí vermikompostér jsme založili uprostřed října. Malé žížalky jsme si objednali a ty dorazily v malé krabičce. Z počátku jsme bojovali s tím, že nám zakořenilo jídlo, které jsme žížalám dali, protože jsme do vermikompostéru přidali dužinu a semínka z dýní.

Po zkoušení a bádání jsme přišli na správnou cestu.Také se nám rozmnožily mušky. Zjistili jsme kolik a jak často vlhčit, kolik dávat potravy a čajových sáčků. Jsou určeni hlavní pečovatelé, ale podílí se s radostí celá třída. Stále získáváme nové poznatky a učíme se. Nesmíme žížalkám dávat moc jídla ani mít moc vlhkou zeminu, poté kompostér zapáchá. 
Stále získáváme nové poznatky a těšíme se na to, jak nám budou dělat radost květiny, které zalijeme žížalím čajem. 

Lenka Barborková, ZŠ Měcholupy

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?