společné odpoledne ekotýmů MŠ Paskov a MŠ Vratimov

Ekologové z MŠ Vratimov navázaly spolupráci s MŠ Paskov. Veverčáci z MŠ Paskov dorazili jedno říjnové pondělí do Vratimova na školní zahradu a prožili společně krásné, slunečné dopoledne.

V loňském školním roce jsme navázali spolupráci s Ekotýmem MŠ v Paskově a navštívili jsme jejich přírodní školní zahradu. Na oplátku jsme Veverčáky – paskovský Ekotým pozvali k nám do Vratimova. Bylo příjemné podzimní dopoledne a Veverčáci přicestovali. Vzájemně jsme se seznámili a pozvali je na prohlídku naší přírodní školní zahrady. Ukázali jim zajímavá místa pro živočichy – ježkovník, ještěrkovník, jezírko, hmyzí hotel a ptačí budku s on-line kamerou. Paní učitelky a děti nejvíce zaujal hmyzí hotel a budka, vysvětlili jsme jim, že prostřednictvím kamery každé jaro pozorujeme hnízdění ptáčků. Budka je určená sýkorce koňadře, ale v letošním roce budku osídlil brhlík lesní. Po prohlídce zahrady jsme se vydali do altánku, kde nás čekala svačinka, kterou pro nás připravily paní kuchařky. Posilnili jsme se chleby s výbornou pomazánkou, okurkou a teplým moštem. Poté jsme se rozdělili do skupinek Veverčáci, Datlíci a Ještěrky a pustili se do plnění úkolů na stanovištích. Děti zdolávaly překážky na lanovém centru, vyhledávaly a spojovaly půlené přírodniny, plnily podzimní úkolovku a na závěr vyhledávaly a třídily odpad do správných kontejnerových tašek. Po splnění všech úkolů si děti z Ekotýmů navzájem předaly medaile, drobné dárky a každý obdržel „Účastnický list“ jako památku na společnou spolupráci a setkání. Bylo to velmi příjemné dopoledne, ve kterém si děti zasoutěžily a paní učitelky vzájemně předaly rady a zkušenosti z práce v Programu Ekoškola. Budeme se těšit na další společné aktivity.

Martina Slavíková, MŠ Vratimov, okres Ostrava-město

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?