schůzka ekotýmu s výrobou mýdel

Na velkém Ekotýmu jsme nejen zhodnotili činnost Ekotýmu a vytvořili plán brigády na červen, ale práci jsme si zpříjemnili tvořivou dílnou – vyráběli jsme tuhá, voňavá mýdla.

Dnešní děti znají pouze tekutá mýdla a tak jsme se rozhodli vyrobit na Velkém Ekotýmu voňavá tuhá mýdla. Děti se seznámily s postupem, jak takové mýdlo vyrobit. Pracovali jsme s různým skupenstvím hmoty na výrobu mýdel – tekuté, tuhé, poloměkké. Barevná mýdla si děti mohly tvořit podle vlastní fantazie.
Vlastní tvoření mýdel probíhalo na třech stanovištích. Na prvním navlékaly na šňůrku korálky a srdíčka z mýdlové hmoty jako přívěsek.
Na druhém stanovišti nalévaly rozehřátou mýdlovou hmotu do silikonových formiček a zdobily je sušenými květy a bylinkami.
Na třetím stanovišti děti tvarovaly do kuliček strouhanou hmotu s kokosem a aloe vera.
Na Ekotýmu se velmi vydařila spolupráce školy, rodičů i paní lektorky, která vedla dílničku výroby mýdla. Rodiče donesli výborné občerstvení, které doma připravili a hned si rozdělili role – fotograf, svačinář, zapisovatel a měřič času.
V Ekotýmu se nám podařilo zhodnotit, co se nám k tématu VODA již podařilo a co nás naopak ještě čeká.
Jako poslední bod na programu Ekotýmu byl plán brigády na červen 2022. Rodiče sami přicházeli s mnoha náměty a nápady.

Dagmar Hlavová, MŠ Čtyřlístek, Praha Běchovice