sadařova naučná stezka

Děti se pomocí Sadařovy naučné stezky názornou a zábavnou formou seznámily s enviromentálním přístupem hospodaření při pěstování a zpracovávání ovoce a při péči o rostliny a stromy v našem okolí.

Děti z MŠ Hlubčická v Krnově se v polovině září zúčastnily exkurze ve Vitaminátoru v Sosnové. Součástí výletu byla „Sadařova naučná stezka“, která byla doprovázena plněním zajímavých úkolů, ochutnávkou přírodních šťáv nebo setkáním s koníčky. Děti si zahrály „ptačí pexeso“ nebo poznávaly dřeviny podle plodů a listů na interaktivních tabulích.
Cílem naučné stezky je názornou a zábavnou formou dětem ukázat enviromentální přístup šetrného hospodaření na zemědělských půdách a seznámit děti s péčí o rostliny, stromy a přírodu. Děti si prohlédly velké sady, kde rostly keře malin, různých druhů rybízů a jiného ekologicky pěstovaného ovoce. Při ochutnávce přírodních šťáv byly děti seznámeny s ekologickým postupem zpracování jablíček, malin, rybízu a jiných druhů ovoce a zeleniny na chutné a zdravé pochutiny. Po vypití dobré šťávy děti roztřídily odpad do plastového a papírového kontejneru.
Nechyběl nám ani zdravý pohyb na čerstvém vzduchu, protože se děti „vyřádily“ na lanovém centru. Po vydatné svačince děti cestou přes les našly několik krásných hub -jedle bedle a jiné zajímavé přírodniny, z kterých jsme si ve školce zhotovili výstavku.

Kroky a témata Ekoškoly:
V rámci tématu Odpady chceme dětem ukázat, že pomocí šetrného zacházení s přírodou, kde se ekologicky zpracovávají produkty se příroda nezatěžuje odpady, které ničí planetu Zemi.

MŠ Hlubčická, Krnov

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?