rodinné sázení

Když jsme přemýsleli, jak zapojit rodiče, napadlo nás uspořádat slavnostní dělání záhonku a sázení sazeniček. Rodiče přinesli pohoštění a moc jsme si to užili.

Když jsme přemýsleli jakou činnost udělat, abychom zapojili i rodiče, přišla paní učitelka s nápadem udělat rodinné sázení.
Jelikož jsme uz delší dobu chtěli udělat na zahrádce záhon, přišlo nám to jako dobry nápad. Napsali jsme cedulku pro rodiče, že můžou přinést i pohoštění a sazeničky. Jelikož jsme sázení pořádali poprvé, radši jsme nějaké nakoupili i my, což jsme, podle následného zjištění, ani nemuseli. Rodiče přinesli plno sazeniček, tak jsme museli zákonek postupně zvětšovat. Přinesli i dobré pohoštění, tak jsme si udělali fajn odpoledne.
Zasadili jsme mnoho odrůd, od rajčat po jahody, levanduli, šalvěj, mátu, patizon nebo papriky. S dětmi doted´ sledujeme, jak se naše zahrádka mění, co se stane se semínky, jak rostou plody.
Děti samy se těší až naše plody ochutnají, a když to porovnáme s kupovanou zeleninou, naše jim chutná víc.

autor: Andrea Součková, ZŠ a MŠ J.A. Komenského