reportérka TV Rozmarýnka navštívila školku

Jsme krátce zapojeni do projektu EKOŠKOLA a chceme vědět, jestli děti vědí co to znamená.

Protože jsme nyní nově zapojeni do projektu, v rámci komunitního kruhu rozebíráme slovo EKOLOGIE.
Děti měly spoustu trefných ale také vtipných odpovědí. Zahrály si na TV reportéry a s mikrofonem se ptaly dospěláků co to vlastně ta EKOLOGIE je. Odpovídaly paní kuchařky, učitelky, ale i rodiče, kteří si chodili vyzvedávat svoje robátka. Odpovědi jsme zapsali do bloku. Naštěstí druhý den šikovnou předškolačku Anetku napadlo, že bychom mohli namalovat plakát, jak by měla vypadat naše zahrada a tak vzniklo kolektivní dílo, vlastně plakát, který se krásně vyjímal v šatně a rodiče si měli možnost přečíst co děti odpovídaly. Velmi mně překvapilo, jak děti pracovaly, vymýšlely a opravdu si daly ve výtvarném ateliéru záležet. Paní učitelka do malování vůbec nezasahovala, pouze dětem dopsala věty do bublin.
Podařilo se vzbudit u dětí zájem a aktivitu všímat si více prostředí okolo sebe.
Vzhledem k tomu, že se nám podařilo o letních prázdninách dokončit venkovní EVVO učebnu se samostatným WC, můžeme si dovolit vyrábět hodně z přírodních materiálů, aniž by paní školnice hudrovala, že po nás musí umývat výtvarný ateliér. Perfektní je, že máme střechu nad hlavou a můžeme tedy tvořit 
i když prší. V listopadu děti vymyslely, že bychom mohli společně vyrobit betlém ze sena v životní velikosti.
Tatínkové nám po malém přemlouvání připravili dřevěné kostry, které děti obalovaly senem. Teď nám Josef s Marií, voleček, oslík a jelen šestnácterák stojí před školkou. Podařilo se nám zapojit rodiče, což považuji za nejpozitivnější.

Autor: Hana Šínová, MŠ Podlesí

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?