půjčovna pomůcek

Ekotým ZŠ Zbiroh se nechal inspirovat knihovnou věcí a pro své spolužáky otevírá půjčovnu pomůcek.

Inspirovali jsme se „Knihovnou věcí“ a založili půjčovnu pomůcek zaměřenou hlavně na geometrii, protože se tyhle pomůcky dají dobře půjčovat a je zbytečné, aby je každý kupoval. Šetříme tím přírodní droje i energie, finance rodičům a v neposlední řadě nervy žákům, rodičům i učitelům
Žáci v Ekotýmu se dohodli, kolik kterých pomůcek koupíme (trojúhelníky s ryskou, tužky, mikrotužky, kružítka, gumy) a koordinátorka je koupila za peníze získané z prodeje pračky – výhry v Ekologickém Oskarovi.

Půjčovat pomůcky si může každý, kdo dodrží důležité pravidlo – půjčené věci nejlépe do týdne vrátí.
Žáci se domluvili s paními uklízečkami, aby mohla být krabice s pomůckami u nich a pomůcky popsali, abychom si je poznali.
Půjčovna funguje dobře, žáci si pomůcky půjčují a spolehlivě vrací.

Mgr. Ing. Andrea Tláskalová