pryč s plechovkami

Při analýze odpadkových košů ve škole žáci zjistili, že se vyhazuje velké množství plechovek od nápojů. Jeden týden tedy třídili plechovky z košů a nasbírali jich 94. Rozhodli se s tím něco udělat.

Týdenní množství vyhozených plechovek nás zarazilo. Proto jsme se s Ekotýmem zamysleli, co a tím můžeme udělat. Nejprve jsme se spojili s pracovníky Ekokomu a požádali je o pomoc. Paní nám udělala besedu na téma Separace kovů a dovezla nám tvrdé papírové krabice, do kterých jsme začali plechovky házet. Jednou týdně je pak žáci sesypali a vynesli do kontejneru na kovy. O ten jsme požádali Městský úřad. Krabice se začali brzy trhat, a tak jsme si zajistili finanční pomoc od firmy Chevak Cheb na koupi plastových, stohovatelných boxů, které jsou stejné jako ty na papír, plasty a sklo. Po nějaké době jsme opět provedli analýzu odpadkových košů a mile nás překvapilo, že v nich nejsou žádné plechovky.

Mgr. Radmila Benešová, ZŠ Hranice. okres Cheb

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?