proč je tady fair trade

Aktivita, která upozorňuje, proč je tady fair trade. Žáci přichystají pro ostatní ukázku fair trade výrobků a výrobků z fair trade surovin. Následuje diskuse a výtvarné ztvárnění tématu.

Proč je tady fair trade?  Pěstitelé kávy, kakaa, čaje, banánů nedostávají za svou produkci dostatečně zaplaceno. Kvůli tomu je tady fair trade. Fair trade je dobrý obchod. Lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek, dostávají spravedlivě zaplaceno, jejich děti mohou chodit do školy a pěstují s ohledem na životní prostředí. Takový má přece obchod být!  
Každoročně se u nás konásnídaně pro Fair trade. Prostor  před jídelnou se změnil v  jídelní stůl, kde jsme nabídli žákům převážně výrobky z fairtradových a lokálních surovin, které jsme napekli a připravili. A byly to opravdu znamenité dobroty. Žáci Ekotýmu také připravili faitradový čaj  a výborné sušenky .K tomu jsme se z nástěnky ekotýmu dozvěděli více o tom, co Fair Trade je, proč je a proč je tak důležitý. Celou „Férovou snídaní“ nás provázely Venda Volná a Daniela Daráková , které seznámily přítomné s tím co v otázkách fair tradu, zdravého životního stylu a odpovědné spotřeby škola s žáky vykonává. 
Vtěchto snídaních budeme i nadále pokračovat.

Aktivitu jsme propojili s Analýzou a Plánem činností a propagací zdravého životního stylu a fair trade. 

Daniela Daráková – člen ekotýmu, ZŠ Nádražní, Ostrava

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?