připravujeme domečky na zimu

Naše školka má krásnou zahradu v přírodním stylu se spousty prvků určených pro zvířátka. A právě tato místa je potřeba na zimu zvířátkům připravit.

Prostředí Mateřské školy ve Vizovicích se pyšní krásnou zahradou v přírodním stylu, na které se nachází velké množství míst, kam se mohou zvířata přes zimu uchýlit – hmyzí domečky, ježkoviště, ptačí budky,… a právě tato místa jsme se rozhodli zvířátkům na zimu připravit. Přeskládali jsme a doplnili hmyzí domečky, do ježkoviště jsme přenesli více větví, aby měli ježečci na svém místě útulno.

Tato aktivita souvisí jak s krokem Analýzy, tak s plánem činností. V analýze jsme zjišťovali, zda se děti ve třídách starají o zvířata a rostliny a tuto otázku máme pak zrealizovanou v Plánu činností.

Mgr. Jitka Galetková, Mateřská škola Vizovice, okres Zlín

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?