posezení na zahradě

Ekotým mravenci ze ZŠ a MŠ Telecí navrhl vyrobit vlastními silami posezení ve stínu pod keři. Chtěli použít recyklované materiály a co nejméně zatížit okolní prostředí.

Ekotým Mravenci ze Základní školy a mateřské školy Telecí navrhl vyrobit vlastními silami posezení ve stínu pod keři. Chtěli jsme použít recyklované materiály a co nejméně zatížit okolní prostředí.
O velké přestávce děti rády chodí ven před budovu, tam ale dopoledne proce svítí slunce a není to vždy příjemné. Tak jsme navrhli využít stínu škumpy a vyrobit si z palet lavičky. Stůl jsme vyrobili ze staré cívky na kabely a ozdobili keramickými kachli. Protože je to trochu tvrdé posezení, napadlo nás ušít si podsedáky a polštáře. Molitan a látku jsme si opatřili v secondhandu a děvčata se v pracovním vyučování pustila do šití. Kluci zase vyrobili z palet lavičky a stolky.
Zákoutí často používáme. Odpočinek ve stínu na vlastnoručně vyrobeném nábytku je příjemné a milé.

ZŠ a MŠ Telecí

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?