pomáháme a zachraňujeme šimpanzy v zoo Ostrava

Již mnoho let je naše škola adoptivními rodiči šimpanzů v zoo Ostrava.

Ekotýmáci uspořádali již tradiční sbírku na záchranu šimpanzů hornoguinejských v ZOO Ostrava. Samotné finanční sbírce ovšem předcházela delší příprava. Členové školního ekotýmu se několikrát sešli, aby vyrobili v naší keramické dílně opičky nebo čtyřlístky pro štěstí. Ty pak vybarvili a označili lístečkem s poděkováním. Výrobky ekotýmáci nabízeli na jarmarku nebo po škole. Příspěvek byl dobrovolný. Někdy přispěli žáci, jindy zaměstnanci školy, rodiče, návštěvníci školy nebo i celé třídní kolektivy. Náš příspěvek nebyl určen pro jednoho konkrétního šimpanze, ale pro všechny, kteří obývají pavilon Evoluce. V tomto pavilonu jsme také uvedeni jako adoptivní škola.  Naposled se nám podařilo vybrat neskutečných 6 620 Kč!

A proč to všechno děláme? Vybrané finance pomohou zlepšit šimpanzům jejich bydlení, stravu a celkové životní podmínky. Není nám lhostejný osud živočišných druhů, z nichž mnohé jsou díky bezohlednosti člověka buďto ohroženy, nebo v přírodě již téměř vyhubeny. 

Ekotým ZŠ Dobrá

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?