pěstujeme si dobroty

Děti osázely darované truhlíky na terase MŠ a na školní zahradě sazeničkami a semínky ovoce, zeleniny a také květinami. Zkrášlily tak její prostředí a těší se, až budou vypěstované dobroty ochutnávat.

Po návratu do mateřské školy na konci dubna se již děti těšily, jak budou plnit další naplánovaný úkol z tématu Jídlo a svět a vypěstují si na školní zahradě dobroty. Na schůzce velkého Ekotýmu se společně členové domluvili na postupu pěstitelských prací a také nářadí, které budou děti potřebovat. Po domluvě jsme od tatínka z Ekotýmu dostali vyrobené dřevěné truhlíky pro všechny třídy. Děti a paní učitelky je s přispěním rodičů naplnily keramzitem a zeminou. Děti si ve školce nechaly vyklíčit semínka – např. hrášek, fazole, slunečnice. S rodiči se domluvili a předpěstovali si některé rostlinky doma. Např. sazenice rajčat, kedlubny, saláty, jahody. Po „zmrzlých“, když se již venku oteplilo, si děti osázely připravené záhonky. Rostlinek měly tolik, že některé zasadily do přinesených květináčů a truhlíků. Nyní nám květinová výzdoba zkrášluje prostředí terasy u mateřské školy. Děti pěstování moc baví, všechny přinesené rostlinky a nářadí zakreslují tabulky Ekotýmu a jsou hrdé na to, co již dokázaly. Těší se, až budou vypěstované dobroty ochutnávat. Děti ze třídy Delfínci nakreslily na velký formát papíru mapu školní zahrady a tam budou členové Ekotýmu zaznamenávat, co vše na naší zahradě roste, jaké živočichy a rostlinky zde můžeme pozorovat a co by chtěly děti do budoucna zlepšit.

Eva Mašitová, MŠ Čtyřlístek Běchovice

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?