nejen fair trade

V rámci fair trade probíhají ve škole fair trade úterky, kdy v dopoledních hodinách studenti mohou přijít ochutnat fair trade potraviny do školního ekoklubu. Fair trade výrobky se snaží nabízet i ve školním bufetu.

Ekotým Gymnázia v Chotěboři se na základě Analýzy rozhodl tento rok věnovat především Fair trade, bio a sezónním a lokálním potravinám. Neopomíjí však ani ostatní témata Zodpovědné spotřeby potravin a snaží se informovat ostatní při každé příležitosti.

V rámci Fair trade probíhají ve škole Fair trade úterky, kdy v dopoledních hodinách studenti mohou přijít ochutnat fair trade potraviny do školního ekoklubu. Fair trade výrobky se snaží nabízet i ve školním bufetu a informace, ochutnávku a nabídku fair trade potravin nabízeli návštěvníkům na vánočních trzích, které se letos přímo jmenovaly Fairtradové vánoce.

Studenti gymnázia se snaží přitáhnout pozornost spolužáků k tomu, aby se zajímali o to, co jedí a jak tím, co si vybírají, ovlivňují svět kolem sebe. Pravidelně proto pořádají akci Namíchej si svoji sváču. Tentokrát byla akce věnována hlavně červené řepě, jako lokální potravině, která je dostupná i v této roční době.

Lokálních potravin se týkal i dotazník, kterým studenti zjišťovali znalosti a názory na regionální potraviny v kraji Vysočina a jejich značení.  

Mnoho aktivit se zaměřuje na studenty školy a jejich rodiče, ale Ekotým nezapomíná i na osvětu v okolí školy. Pravidelně využívají možnost psát články do městského měsíčníku Echo. Píšou o všech akcích, které ve škole proběhly a nebo se chystají a v posledních třech číslech měli v Echu seriál Jídlo volá o pomoc, kde seznamovali spoluobčany s problémem plýtvání potravinami, s tím, jak plýtvání předcházet už při nakupování nebo správným skladováním potravin doma.

Studenti gymnázia se také zapojili se do soutěže NatočBio, kam poslali svoje reklamní video na bio http://natoc-bio.cz/video-kdo-hleda-ten-najde . V divácké soutěži obsadili 2. místo.

Gymnáziu Chotěboř

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?