návštěva pana myslivce v MŠ

Každý rok v zimním období navštíví naši mateřskou školu pán myslivec, který děti seznámí s životem lesních zvířat z pohledu myslivce.

Beseda s pánem myslivcem je pokaždé velmi zajímavá. Je to profese, která je lákavá a přitom může být i nebezpečná. Pán myslivec nejen, že dětem nastíní nejrůznější zajímavosti v podobě mysliveckého slangu, stylů vábení zvěře, ale přinese s sebou nejrůznější myslivecké trofeje (srnce, jelena, daňka), ale třeba i srnčí parůžky nebo kly od divočáka. Nechybí ani informace o krmení zvěře, především zmínka, čím zvěř krmit a hlavně, čím ji nekrmit. Velmi zajímavé jsou zážitky s mysliveckého honu, popřípadě nočních hlídkách. Dopoledne s pánem myslivcem je zajímavé pro všechny, nejen pro děti, ale i pro paní učitelky. Na závěr povídání pán myslivec zodpovídá případné dotazy a odpovídá na otázky, takže všichni odchází nejen s velkým zážitkem, ale i s mnoha novými informacemi.

Jitka Galetková, Mateřská škola Vizovice, okres Zlín

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?