nástěnka v knihovně

Jak jsme o naší Ekoškolce dali vědět

Naším cílem bylo prezentovat Ekoškolku na veřejném místě v obci. Hledali jsme volné nástěnky a nakonec se nám nejvíc zalíbila výloha v knihovně. Děti vytvořily osobitý plakát s vlastními obrázky, fotkami a textem o naší ekoškolí činnosti.

Naším záměrem bylo prezentovat práci ekoškolky a rozšířit povědomí o ní mezi občany. Hledali jsme volnou nástěnku v obci, ale bohužel byly všechny obsazené. Nakonec nám pomohl člen ekotýmu, pan Černý, který nám nabídl místo ve výloze v knihovně. Souhlasili jsme. Připravila jsem velký papír a společně se všemi dětmi jsme přemýšleli, jak by nástěnka měla vypadat. Děti si hned věděly rady, vzaly vodové barvy a kreslily – kytičky, sluníčko, motýlky a našeho školkového králíčka samozřejmě také. Během chvilky měly hotovo. Další den jsme přemýšleli, co vlastně chceme, aby se o nás vědělo – jak se staráme o zvířátka, o čem si v ekotýmu povídáme, naše školkové recepty a v neposlední řadě, jak pracujeme na naší zahradě. Nejprve děti zkoušely psát text sami, ale pak jsme si říkali, že by to mohlo být pro někoho těžko čitelné, tak jsme se rozhodli je sepsat na počítači. Vše jsme s dětmi sepsali do bodů a vybrali k tomu fotografie. Děti z ekotýmu kontrolovaly, aby na našem plakátu nikdo z nich nechyběl. 

Po vytištění, vystříhání a nalepení, jsme si užívali výsledek. Nástěnka se všem moc líbila a tak jsme si domluvili schůzku s panem Černým, abychom ji mohli umístit do knihovny. S dětmi jsme plakát odnesli a děti si samy řekly, kam ho přesně chtějí. S výsledkem byli všichni spokojeni.

Pan Černý nám již další den hlásil, že si nástěnku kolemjdoucí prohlíží, což nás velmi potěšilo. Také nám nabídl možnost prezentovat ve výloze knihovny akce ekoškolky, kterou určitě rádi využijeme.

Autor: Lenka Králová, MŠ Lidice, okres Kladno

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?