mš Dubeč sází doubek

Spolupráci Ekotýmu a celé školky nám bude připomínat doubek vysazený na Mezinárodní den Ekoškol.

V naší MŠ Dubeč proběhla v létě 2018 kompletní rekonstrukce zahrady. Při schůzce Ekotýmu jsme zjistili, že doubek, který byl vysazen před třemi lety, byl bohužel poničen. Prvotní mrzutost vystřídalo nadšení z nápadu vysadit doubek č. 2 na naší zahradě.

Protože se blížil Mezinárodní den Ekoškol, rozhodli jsme se vše pojmout trochu slavnostněji. Sešly se všechny třídy, koordinátorka všem vysvětlila důvod našeho setkání a společně jsme si zazpívali. Děti z Ekotýmu zasadily za pomoci pana údržbáře – také člena Ekotýmu, nový doubek. Stromek rostl u frekventované cesty a hrozilo mu pokácení. U nás tak dostal novou šanci růst na naší zahradě, a proto nás celá podařená akce těší dvojnásobně.

V budoucnu plánujeme podobnou akci – již teď si každá třída vybírá svůj strom, který bude na jaře vysazen. A aby se u nás líbilo také ptákům, přibydou pro ně pítka.

autor: Dana Říhová, MŠ Dubeč

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?