medový týden v Korytné

K tématu JÍDLO jsme uskutečnili týdenní projekt s názvem VŮNĚ MEDU. Do projektu jsme zapojili nejen děti, ale i rodiče a paní školnici. A jak vše probíhalo? Čtěte dál..

Celá akce začala medovou snídaní, kterou připravili členové Ekotýmu –  tatínek a paní školnice, při které děti poslouchaly vyprávění o životě včeliček a dění v úlu. Následovalo pečení perníčků. Děti nakupolaly suroviny, zjišťovali odkud suroviny pocházejí a snažili se vše zaznamenat. Následovalo společné míchání těsta, vykrajování a pečení. Úterý jsme věnovali výrábění z odpadového materiálu. Pracovali jsme se dřevem, ruličkami, zbytky barevných papírů. Aby nám šla práce dobře od ruky uvařili jsme si šípkový čaj slazený medem. Výrobky jsme věnovali přednášejícím, kteří nám věnovali med z akce Medové snídaně 2017. Během týdne jsme absolvovali medovou olympiádu a vyrobili jsme si vlastní barevné úly. Medový týden jsme zakončili vycházkou k dřevěným, ručně vyřezávaným úlům.

Tento projekt se uskutečnil před Vánocemi a byl tak sladkou tečkou pracovního roku 2017.

Autor: Dagmar Bruštíková, MŠ Korytná

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?