látkové pytlíky v našem obchodě

Látkové pytlíky místo igelitových sáčků pro občany obce zdarma.

Dalším cílem Ekoškolky se stal místní obchod COOP. Rozhodli jsme se naučit občany používat místo jednorázových igelitových sáčků látkové pytlíky! První várka 20 pytlíků byla pryč za jeden den. Nyní jsme rozvěsili inzeráty a hledáme šikovné švadlenky, které by nám pytlíky pomáhali šít. Sháníme i starší záclony. Věříme, že se výroba brzy rozběhne. Také věříme, že látkové sáčky budou sloužit opravdu k nákupu a ne na uskladňování věcí v domácnosti:) V paní prodavačce máme spojenkyni, která celou akci monitoruje a vyhodnocuje! Pytlíky budou šít také seniorky v našem domě s pečovatelskou službou, což je krásné propojení.

Kroky a témata Ekoškoly:
Aktivita vychází ze závěru v analýze – myslíme si, že množství odpadků nelze snížit. Hledali jsme možnosti, kde to lze a v plánu činností jsme měli za úkol – zlepšit situaci v obci. Cílem bylo umenšit plastový odpad a pokud možno ho vůbec nevytvářet.

MŠ Lidice, okres Kladno

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?