já jsem venku rád

V tématu Prostředí, jsme se zabývali tím, zda dokážeme chodit ven za každého počasí. Po ukončení listopadové analýzové výzvy vše spočítáme a informujeme ostatní o výsledcích.

Já jsem venku rád, když je listopad
A je to tady! Analýza v plném proudu. Téma Prostředí nás doslova pohltilo. Chodíme po budově mateřské školy, po zahradě. Zkoumáme a pátráme. Zapisujeme a kreslíme. S výsledkem informujeme ostatní.
A co jsme zjistili? Například to, že si vlastně nepamatujeme: kdy chodíme ven, kam chodíme, jaké bylo v ten den počasí. Ale hlavně! Chodíme ven za každého počasí? Shodli jsme se, že si to zjistíme. Ekotýmáčci připravili pro každou třídu kolečkový kalendář. Tam si každý den děti na třídách zaznamenávají, kam šli ven. Byla to procházka nebo hry v lesoparku? Piktogramem si nakreslí, zda pršelo nebo svítilo sluníčko. Nebo hodně foukalo? ,,A můžeme nakreslit i mlhu?“ Ozvalo se od malých ekotýmáčků. A ,,myšlenkář Honzík“ dodal, že ten měsíc listopad tam toho teda hodně má.
Tak vznikl nápad na malou listopadovou výzvu: ,,Jdi ven za každého počasí“ Až listopad skončí sesbíráme kalendáře a vyhodnotíme, jaká třída kam chodila, za jakého počasí, a jestli se chodilo při každém počasí. Vždyť víme, že neexistuje špatné počasí pouze špatné oblečení.

Wildová Lenka, MŠ Markušova, Praha 4

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?