i stromy mají svůj den D

Páťáci a žáci 7. A měli takový neobyčejný den, kdy na naší škole proběhla oslava „Dne stromů“. A protože se při oslavě neučí, učebnice zůstaly tento den doma.

Nové poznatky a zajímavé prezentace o stromech totiž tento den předávali páťákům žáci ze 7.A. V rozvrhu nechybělo ani tvůrčí psaní, výtvarná výchova i pracovní vyučování. Žáci pracovali ve skupinách právě pod vedením „nadějných učitelů – sedmáků“, psali o stromech pohádkové příběhy a básničky. Bonusem dopoledne byl velký „Stromojarmark“. Na něm  všichni účastníci oslavy mohli ochutnat dary stromů. Chléb s povidly, hruškové a švestkové koláče, pečená jablka či štrúdl žáci zapíjeli jablečným moštem a lipovým čajem. (Děkujeme  tímto všem ochotným maminkám  za vynikající nápady a žákům za přinesené výborné výrobky!!!) Žáci obohatili jarmark o ukázky plodů, dřeva, větviček, listů, kůry, výrobků i výtvarných prací na dané téma. Třešničkou na dortu celodenní akce „Den stromů“ bylo společné vysázení 6 stromů na naší školní zahradě.

Této školní akci zaměřené na  svátek  stromů předcházely přípravy, během kterých si žáci 7.A v rámci výuky přírodovědy a informatiky připravili pro páťáky nádherné prezentace. Tímto jim děkujeme za vynikající spolupráci a těšíme se na další společné akce, při kterých žáci 7. A mohou předvést své výborné znalosti z výuky a přesvědčit  ostatní spolužáky, že když se chce, tak vše jde.

Bronislava Králíková, ZŠ Slavičín

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?