ekotým v zoo

Pro téma biodiverzita jsme si vybrali aktivity v Zoo Zlín, která je necelý kilometr od školy. Rozdělení areálu na zoogeografické zóny už samo o sobě propojuje několik vyučovacích předmětů.

Výukový program byl zaměřen na slona afrického. Pomocí výkladu, řešení otázek, praktických ukázek a závěrečné diskuze se děti seznámily s životem slona afrického v zajetí i v přírodě i spoustou zajímavostí z etologie (sociální chování, příjem potravy…). Se způsoby jak slon dobrovolně spolupracuje například při odběru krve, čištění chodidel, kontrole ústní dutiny atd.
Žáci se dostali do ošetřovatelského zázemí, měli možnost vyzkoušet si sloní váhu. V praxi viděli krmení slonů, ale také využití sloních exkrementů.
Děti měly výbornou příležitost lépe se poznat a spolupracovat, starší se věnovaly nejmladším členům ekotýmu. Tímto se povedlo ještě lépe ekotým stmelit.
Se Zoo Zlín spolupracujeme dlouhou dobu a plánujeme v této spolupráci pokračovat i do budoucna.

Eva Vlasatíková, ZŠ Nová Cesta, Zlín