ekoškolka je hra

Tak to byl název akce, která se konala 27.4.2023 na zahradě MŠ Hlubčická v Krnově, kde měly děti v rámci mezinárodního programu EKOŠKOLA, připravené zajímavé aktivity.

Děti z MŠ Hlubčická a Mikulášská, z družin ZŠ a děti ze Slezské diakonie si vyráběly z odpadového materiálu různé“odpadníčky”, uklízely “špinavý les”, čistily “rybník”, zdobily papírové tašky nebo třídily odpad. Také se seznámily s “vermikompostérem”, kde bydlí pracovité kalifornské žížaly. Nechyběly ani pohybové aktivity v podobě bowlingu z plastových láhví nebo strefování do plechovek.

Nakonec přišla sladká odměna – do vyrobených papírových kornoutků nebo skleniček si děti nakupovaly zdravé dobroty z bezobalového obchodu “Zdravěnka”, aby děti věděly, že všechno nemusí být zabalené v plastech. Také nás přišli podpořit paní Hájková z Mú Krnov a pan Bodešínský z MIKSU, kteří si s dětmi povídali o tom jak, a proč je důležité třídit odpad.

Děti si akce velmi užily a hlavně pochopily, že EKOŠKOLA je hra a chránit naše životní prostředí má velký smysl.

Proto všem děkujeme za podporu.

MŠ Hlubčická, Krnov

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?