Ekoškola je hra

 

V dubnu se konala v Krnově na zahradě MŠ Hlubčická skvělá akce pro děti z mateřských škol Hlubčická a Mikulášská, z družiny ZŠ a také děti ze Slezské diakonie. Tato akce byla součástí mezinárodního programu EKOŠKOLA, který má za cíl zvýšit povědomí o ochraně životního prostředí a podporovat udržitelný rozvoj.

Seznámení s vermikompostérem

Děti se během akce zúčastnily různých aktivit, jako například výroba “odpadníčků” z odpadového materiálu, úklid “špinavého lesa” a čištění “rybníka”. Také se seznámily “vermikompostérem” a dozvěděly se o pracovitých kalifornských žížalách, které v něm bydlí.

Děti měly také možnost zahrát si pohybové aktivity, jako například bowling z plastových lahví nebo strefování do plechovek. Nakonec si děti v papírových kornoutcích a skleničkách nakoupily zdravé dobroty z bezobalového obchodu “Zdravěnka”, aby si zjistily, že všechno nemusí být zabalené v plastech.

Bezobalový nákup

Akce byla podporována i místními institucemi a organizacemi. Paní Hájková z MěÚ Krnova a pan Bodešínský z MIKSU přišli dětem pomoci a povídali si s nimi o tom, jak a proč je důležité třídit odpad.

Děti si akce velmi užily a hlavně pochopily, že EKOŠKOLA je hra, a chránit naše životní prostředí má velký smysl. Chceme proto poděkovat všem, kdo se na organizaci akce podíleli a těšíme se na další společné akce v rámci programu EKOŠKOLA.

Slámová Dana
koordinátorka Ekoškoly v MŠ Hlubčická, Krnov 

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?