ekobrigáda-úklid školní zahrady

Ekobrigáda se stala v naší mateřské škole již každoroční tradicí. Letos se uskutečnila hned po Velikonocích.

Bohužel původní termín v úterý 11. 4. 2023 nám nepřálo počasí, proto se akce musela posunout na středu 12. 4. 2023, kdy už se počasí umoudřilo a úklid nám zpříjemňovalo jarní sluníčko.
Byli jsme velmi potěšeni, kolik rodičů si udělalo čas, aby mohlo mateřské škole pomoct s úklidem zahrady, účast byla tak velká, že na některé ani nevyšlo školní zahradní náčiní a že ho v zahradním domku je. Díky velké účasti byla práce na školní zahradě za chvíli hotová a brzy se mohl rozdělávat oheň na opečení špekáčků.
Veliké díky patří i tatínkům, kteří měli za úkol poněkud náročnější práci než hrabání trávy, a to připravit pod houpačky dopadové plochy. Ostatní se pustili do hrabání trávy, třídění kamínků ve hmatovém chodníku, vystříhávání maliní, rozvážení mulčovací kůry do záhonu, čištění chodníků. Samozřejmě se nezapojovali jen rodiče, ale k ruce měli šikovné malé pomocníky, kteří měli k dispozici i dětské zahradní náčiní, aby jim šla práce lépe.
Odměnou pro všechny bylo malé občerstvení v podobě kávy nebo čaje a opékání špekáčků a posezení u ohně. Celou brigádu provázela dobrá nálada a všichni odcházeli s pocitem dobře vykonané práce.

Mgr. Jitka Galetková, MŠ Vizovice

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?