cesta za chlebem

Na jaře jsme zaseli obilí, pozorovali jeho růst. Následoval tématicky zaměřený výlet i s rodiči na větrný mlýn v Kuželově, kde jsme se dozvěděli, jak se obilí mlelo na mouku.

Sledovali jsme okolnosti, které vedou ke vzniku chleba. Chtěli jsme u dětí vzbudit zájem o vznik pro někoho tak obyčejné potraviny. Kolik práce se za tím skrývá, co všechno může výrobu chleba ovlivnit. Proces výroby  chleba jsme sledovali od podzimního poorání pozemku, jarního výsevu, zalévání v době sucha, pokosení, semletí na mouku, zamísení, upečení, ochutnání. Při tomto projektu nám pomáhali zaměstnanci obecního úřadu – zorání pozemku, rodiče dětí – sehnání vhodného osiva, děti – zasetí, zalévání, pokosení, zaměstnanci MŠ s dětmi – semletí, zamísení, upečení chleba. V podobných projektech budeme určitě pokračovat, děti velmi baví přímé prožitkové učení.

MŠ Korytná

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?