broukování jabkování

Odpolední akce pro rodiče a přátele školy. Společná výroba hmyzích hotýlků na školní zahradu a ochutnávka jídel z jablíček z naší zahrady.

V této akci pro rodiče, přátele školy i veřejnost se nám krásně propojila témata prostředí školy a jídlo a svět. Pozvali jsme rodiče na školní zahradu, aby strávili krásné odpoledne se svými dětmi, společně nám pomohli s výrobou hmyzích hotýlků pro naši školní zahradu. A ještě jsme nabídli mošt a různé pokrmy z jablek z naší zahrady – připomněli jsme tím sobě i veřejnosti důležitost využití lokálních a sezonních potravin. Akce se velmi povedla, určitě částečně i počasím, které nám přálo a dobrotami z jablek, které dopoledne napekli žáci se svými učiteli v rámci projektového dne.

Naše aktivita pro rodiče a veřejnost krásně koresponduje s naším plánem – máme v plánu téma prostředí školy, jídlo a svět i zodpovědného spotřebitele. Všechna tato témata se nám v této akci propojila. Zároveň jsme tímto informovali o našich aktivitách.

Monika Horárová, Základní škola Sokolov, okr. Sokolov