analýza u datlíků

Děti plnily dva úkoly. Prvním úkolem bylo zjistit, kolik máme hraček v MŠ z přírodního materiálu. Druhým úkolem bylo, udělat průzkum jaké druhy rostlin nám rostou na školní zahradě.

Děti z ekologického kroužku – Datlíci při Mateřské škole Vratimov plnily ve školním roce 2020/2021 úkoly k tématu prostředí.
K tomuto tématu jsme si vybrali dvě otázky k analýze na zimní i jarní období.

Za prvé měli Datlíci v zimním období zjistit, zda máme v naší MŠ dostatek hraček z přírodního materiálu. Úkol jsme díky pandemii Covid 19 plnily o něco později, neboť ekologické aktivity v MŠ nebyly. Děti si nakreslily značky stromů a těmi označily hračky z přírodního materiálu ve třídách. Malí ekologové úkol splnili a zjistili, že mají ve třídách dostatek hraček ze dřeva a společně si nalepili veselého smajlíka.
Druhým úkolem k analýze prostředí v MŠ, bylo zjistit zda máme na školní zahradě různé druhy rostlin a jaké? Domluvili jsme se s Datlíky, že uděláme průzkum naší školní zahrady, abychom zjistili co vše tam roste a spočítali rostliny, stromy a keře. Datlíci zjistili, že máme na zahradě dostatek bylin i stromů. Našli jsme i ovocné keře, které však byly hodně zarostlé travou. Maliny, ostružiny, borůvky i rybíz jsme společně vypleli, přisypali zeminou a důkladně zalili vodou. Příští rok se už budeme těšit na sladké plody keřů a Datlíci si hrdě nalepili veselého smajlíka po splnění i tohoto fyzicky náročnějšího úkolu. S Datlíky jsme si dali předsevzetí, že se o ovocné keře budeme starat průběžně, abychom se v dalších letech mohli těšit na bohatou úrodu.

Těmito aktivitami jsme zjišťovali silné nebo slabé stránky naší MŠ k danému tématu.

Slavíková Martina, MŠ Vratimov

ještě nejste zapojeni do programu Ekoškola?