adopce laviček

V rámci tématu prostředí nám z analýzy vyplynulo, že se nám nelíbí staré ošklivé lavičky. Vymysleli jsme si adopci laviček a byl to dobrý nápad.

Při analýze prostředí (naší zahrady) jsme si s dětmi všimli, že naše lavičky na zahradě jsou už poznamenány časem a je zapotřebí znovu do nich vdechnout nový život. Vytvořili jsme si plán a každá rodina, která měla chuť a možnost se zapojit se mohla zapsat na naši nástěnku a odvézt si jednu lavičku. S dětmi ve školce jsme si také vybrali jednu z nich a společně na ní pracovali. Po dvou měsících se nám začaly vracet krásné nové lavičky, které hýřily barvami. Děti se učily tomu, jak se co dělá a že je někdy zapotřebí opravdu tvrdé práce – lavičku vybrousit do hladka, natírat pěkně a pečlivě, uvědomit si, kolik času taková obnova trvá a v neposlední řadě si vážit toho, co máme kolem sebe. Také, že starým věcem lze vdechnout nový život. Rodiny zase měly svou aktivitu, při které mohli trávit společný čas. Moc nás to bavilo!

Lucie Bártová, MŠ Dittrichova 14, Krásná Lípa