poznáte ho v přírodě?

V tématu prostředí se zabýváme vším, co nám na zahradě roste. Každá třída má patronát nad dvěma stromy, cílem bylo, aby děti znaly jména stromů, které na naší zahradě rostou a něco o nich věděly.

„Na naší zahradě roste hodně stromů, abychom o nich něco věděli, má každá třída nad dvěma z nich patronát. Protože se třídy každý rok mění, poznají děti za tři roky, co jsou ve školce 6 stromů. Děti je pozorují, vyrobily jim jmenovky, zalévají je tvoří o nich obrázky, sledují jejich změny během ročních období, skládají jim básničky, jedí jejich plody, prostě je stromy baví.
Na zahradě byl vysazen nový strom, hned jsme se přihlásili, že si nad ním vezmeme patronát (třída ježků). Je to bříza. Vyrobily jsme pro ni jmenovku, pomohla nám paní učitelka, uřízla destičku. Písmena jsme psaly sami. Potom jsme cedulku se jménem pověsily, aby si i ostatní třídy mohly přečíst jméno nového stromku.“

Romana Schusterová, Mateřská škola, Praha 2, Na Děkance 2