čištění vody z rybníku Benešák

Tématem projektu byla Voda v krajině. Žáci diskuzí a následným výtvarným zpracováním zhodnotili a ztvárnili příklady vody v krajině. Následně během venkovní výuky vyzkoušeli filtrovat vodu z rybníku.

Celoroční téma naší Ekoškoly je Voda. Proto i tématem námi vybraného projektu byla Voda v krajině. Žáci nejdříve diskuzí a následným výtvarným zpracováním zhodnotili a ztvárnili příklady výskytu vody v krajině. Následně během venkovní výuky vyzkoušeli různé způsoby filtrování vody z místního rybníku. Při prvním pokusu jsme použily sítko a filtrační papír. Při druhém pokusu byly použity pouze přírodniny a to štěrk a písek různé frakce. Následně jsme oba výsledky porovnávali a hodnotili. Zaměřili jsme se také na koloběh vody v přírodě a její opakované využití. celý projekt pak žáci představili na meziškolním setkání ve škole v Radimi.

Michaela Šolarová, Základní škola Pečky, okres Kolín